Partijos nariams

Rekvizitai

 

 

LIETUVOS CENTRO PARTIJA

PAREIŠKIMAS

 

DĖL VYRIAUSYBĖS VYKDOMOS „TAUPYMO“ POLITIKOS
2009-03-25

Visi suprantame, kad ekonominės krizės metu taupyti būtina – visiems ir visur. Ir ne tik taupyti, bet ir ieškoti naujų pajamų.
Vyriausybė ruošiasi taupyti, mažindama atlyginimus tiems, be kurių paslaugų visuomenė negali apseiti – mokytojams, gydytojams ir policininkams. O kodėl ne gaunantiems dešimttūkstantinius atlyginimus bei neapmokestinamas pajamas? Kodėl biudžetinių įstaigų bei ministerijų, apskričių ir savivaldybių įmonių vadovams nenustatomas maksimalus atlyginimas, kaip kartotinis dirbančiųjų vidurkiui?  Civilizuotose valstybėse tas kartotinis dydis negali viršyti keturių. Kodėl Seimui nepasiūloma keisti statutą ir nustatyti mažesnį kartotinį dydį, negu yra dabar, ir apmokestinti visas pajamas? Kodėl taupoma tik minimalius ir vidutinius atlyginimus gaunančiųjų sąskaita?
Vyriausybė nesiryžta atsisakyti nebūtinų sunkmečio metu išlaidų – pertekliniams tūkstantmečio renginiams, ministerijų savireklamai, ministerijų funkcijas kartojančioms viešosioms įstaigoms ir kt. Vyriausybė neišnaudoja naujų pajamų galimybių sutvarkydama mūsų žemės turtų eksploatavimą, lošimo namų, užsienio firmų veiklos ir kitus panašius klausimus.Vyriausybės politiką,ekonominės krizės metu didinančią įtampą visuomenėje ir nesugebančią paskirstyti visiems vienodai privalomos taupymo naštos, laikome klaidinga iš esmės, o atsisakymą ją tęsti – būtina sąlyga atkurti visuomenės pasitikėjimą, be kurio išspręsti valstybei kylančių tokio masto problemų yra tiesiog neįmanoma.

 

Lietuvos centro partijos
Politinė taryba

 

Atgal