Pirmuoju iškeltu kandidatu į Lietuvos Prezidentus tapo N. Puteikis Spausdinti
Parašė Redaktorius   
Pirmadienis, 13 Vasaris 2017 20:32

Lietuvos centro partijos pirmininkas, Seimo narys Naglis Puteikis tapo pirmuoju oficialiai iškeltu kandidatu artėjančiuose Lietuvos Prezidento rinkimuose, kurie įvyks 2019 metų gegužės mėnesį.

Vakar Kaune įvykusiame Lietuvos centro partijos suvažiavime buvo nuspręsta, kad artėjančiuose šalies Prezidento rinkimuose partija kels savo kandidatą – juo sutiko tapti ir buvo vienbalsiai patvirtintas partijos pirmininkas, Seimo narys N. Puteikis.

Jau antrąjį kartą savo jėgas svarbiausiuose šalies rinkimuose išmėginsiantis kandidatas partijos suvažiavimo delegatams pristatė ir pagrindines savo būsimos prezidentinės rinkimų programos kryptis.

„Ketinu būti Prezidentu, kurio pagrindinis tikslas ir užduotis – mažinti socialinę atskirtį ir vis didėjančią turtinę nelygybę, kad valstybė kiekvienam sunkiai besiverčiančiam Lietuvos žmogui suteiktų minimalias pragyvenimui reikalingas pajamas, ir ne po 238 eurus, kaip dabar siūloma, o bent po 400 eurų kiekvienam šeimos nariui. Būdamas Prezidentu blokuočiau įstatymus, kuriais mažiausios, išgyvenimui nepakankamos pensijos senjorams didinamos vos keliais eurais, o didelės privilegijuoto elito pensijos – dešimtis kartų daugiau. Juk būtent dėl vis didėjančios socialinės atskirties ir pajamų nelygybės ir vyksta didžiausia Lietuvos katastrofa – masinė tautos emigracija. Kova su valdžios korupcija ir valstybinių lėšų grobstytojais taptų nacionalinio saugumo reikalu. Eiliniai žmonės turi būti apginti nuo kostiumuotų vagių, kurie plauna pinigus iš visų mūsų šalies biudžeto “, – kalbėjo iškeltasis kandidatas į Prezidentus N. Puteikis.

„Iki šalies Prezidento rinkimų liko vos daugiau nei dveji metai. Esame įsitikinę, kad rinkėjai jau dabar turi žinoti apie politikų ketinimus dalyvauti svarbiausiuose šalies rinkimuose. Būdami atviri ir sąžiningi su savo rinkėjais, mes drąsiai ir ryžtingai sakome – turime savo kandidatą, juo tikime ir jį palaikome, o rinkėjams suteikiame galimybę pradėti dar atidžiau ir reikliau stebėti realius N. Puteikio darbus, pasisakymus ir poziciją. Tuo metu, kai kitos partijos „tempia gumą“ iki paskutinės akimirkos ir kandidatavimą prezidento rinkimuose paverčia politiniu spektakliu, Lietuvos centro partija jau dabar oficialiai kelia Naglį Puteikį savo kandidatu ir tiki jo sėkme Prezidento rinkimuose“, – kalbėjo Lietuvos centro partijos pirmininko pavaduotojas K. Krivickas.

N. Puteikis Lietuvos Prezidento rinkimuose dalyvaus jau antrąjį kartą. 2014 metais vykusiuose šalies vadovo rinkimuose už jį balsavo 10 procentų, beveik 125 000, Lietuvos žmonių, tad N. Puteikis liko ketvirtas, aplenkęs „valstiečių“ atstovą Bronį Ropę, Artūrą Zuoką ir Valdemarą Tomaševskį.

Antrajame ture surinkusi 57,9 procentus balsų, tąkart rinkimus laimėjo ir antrajai kadencijai Prezidente buvo išrinkta Dalia Grybauskaitė. 2019 metų gegužę vyksiančiuose Prezidento rinkimuose D. Grybauskaitė dalyvauti jau nebegalės, nes šaliai vadovauja Konstitucijoje numatytas dvi kadencijas.