Spalio 25 dieną prie Seimo jaunoji Lietuvos karta netylės Spausdinti
Pirmadienis, 22 Spalis 2012 22:12

Spalio 25 dieną, 11:45 val., Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo jaunimo iniciatyva bus surengta sankcionuota pilietinė akcija „Mums ne tas pats“. Organizatoriai kviečia ateiti visus ir išreikšti nepasitenkinimą rinkimų balsų papirkinėjimui ir atsakingų asmenų neveiksnumui.

Leidimą Vilniaus savivaldybė šiai protesto akcijai suteikė, todėl jau dabar socialinio tinklo „Facebook“ grupėje mygtuką dalyvauti paspaudė daugiau nei 3000, o dar tiek pat galbūt dalyvaus.

Kaune jau rytoj, spalio 23 dieną, 12 val., Vienybės aikštėje rengiama pilietinė akcija „Neparduok balso – neparduok Lietuvos! Balsuok atsakingai!“.

Anksčiau, spalio 17 dieną, 11.45 val., Vilniuje prie Vyriausiosios rinkimų komisijos būstinės neabejingi jaunieji Lietuvos piliečiai niekieno neraginami rinkosi į protesto akciją  ir išreiškė savo protestą prieš neskaidrius rinkimus į Seimą.

Tąkart susirinko gausus būrys žmonių su plakatais, kuriuose šmaikščiai protestavo prieš balsų pirkimą rinkimuose. Netrūko ir žiniasklaidos atstovų, nes tikėjosi išvysti patį VRK pirmininką Zenoną Vaigauską. Taip ir atsitiko, kuomet susirinkusieji susibūrė šalia VRK pastato. Z.Vaigauskui jaunieji aktyvistai įteikė savo pastebėtų pažeidimų protokolus ir išreiškė viltį, kad į tai bus atkreiptas dėmesys, nors sutiko, kad įrodyti yra labai sunku, netgi beviltiška kai kuriais atvejais. Minėjo, jog vežami balsuoti žmonės jiems mojavo rankomis.

Akcijos tikslai:
1. Išreikšti protestą prieš akivaizdų masinį balsų pirkimą, paskatinti teisėsaugą bei VRK imtis atitinkamų veiksmų;
2. Išreikšti paramą nepopulistinėms partijoms bei paskatinti jas ir toliau laikytis išvien;
3. Prieš antrąjį rinkimų turą, atkreipti visuomenės dėmesį į balsavimo už populistines partijas ir jų narius absurdiškumą.

Renginio taisyklės:
1. Mitingo metu laikytis LR įstatymų ir viešosios tvarkos, nešiukšlinti;
2. Mitingo metu nedemonstruoti jokių partijų atributikos (vėliavos, marškinėliai ir pan.);
3. Plakatuose taip pat neminėti jokių partijų pavadinimų ar simbolikos;
4. Nepasiduoti galimoms provokacijoms, nesivelti į konfliktus.