Mitingas Už tautos valią ir tiesą, prieš melą ir piktnaudžiavimą Spausdinti
Parašė Gintaras Songaila   
Trečiadienis, 27 Birželis 2012 21:41

Šiandien, birželio 27d. prie prezidentūros įvyko judėjimo „Už teisingumą“ mitingas, kuriame dalyvavo apie 200 piliečių. Mitingas buvo įvardintas „Už tautos valią ir tiesą, prieš melą ir piktnaudžiavimą“ ir buvo skirtas Tautos referendumui dėl atominės elektrinės statybos paremti.

Mitinge kalbėjo Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, Seimo narys Antikorupcinės komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis, Jungtinio demokratinio judėjimo atstovas Algirdas Jaruševičius, Lietuvos profesinių sąjungų „Solidarumas“  pirmininkas Aldona Jašinskienė, prof. Antanas Kudzys, viešnia iš Baltarusijos visuomeninės organizacijos „Ekodom“ pirmininkė Irina Suchyj, nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovas, LSDS pirmininkas Arvydas Akstinavičius, Žaliųjų judėjimo atstovas Andrius Gaidamavičius. Mitingą vedė Seimo narys Gintaras Songaila.

Mitingo dalyviai priėmė Memorandumą  Valstybės vadovams ir Tautos atstovams, kurį ketina įteikti rytoj Prezidentei ir Seimui. Nutariamojoje memorandumo dalyje sakoma:

„ SIŪLOME aukščiausiems valstybės pareigūnams ir politikams ryžtingai pritarti Tautos referendumui dėl naujos atominės elektrinės statybos, kuris būtų surengtas kartu su Seimo rinkimais šį rudenį, REMIAME Seimo narių pastangas artimiausiu metu priimti nutarimą, kuris paskelbtų tokį Tautos referendumą, KVIEČIAME visus Tautos ir Valstybės likimui neabejingus piliečius aktyviai dalyvauti referendumo iniciatyvos įgyvendinime bei artėjančiuose Seimo rinkimuose, atgaivinant Tautos valią, atkuriant Valstybę,  atstatant joje pasitikėjimo, bendradarbiavimo ir teisingumo pamatus.“  

Rytoj pirmoje dienos pusėje Seimo darbotvarkėje numatomas balsavimas dėl nutarimo paskelbti patariamąjį referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos.

Gintaras Songaila
Parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ pirmininkas