Seimo narių grupės „Už teisingumą Lietuvoje“, judėjimo „Už teisingumą“ ir nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ spaudos konferencija Spausdinti
Parašė Susivienijimas "Už Lietuvą Lietuvoje"   
Ketvirtadienis, 21 Birželis 2012 11:25

Pranešimas žiniasklaidai

Vakar, birželio 20 d. Seime įvyko Apvaliojo stalo, kuriame dalyvauja visuomeninio judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ iniciatyvinė grupė, parlamentinė grupė „Už teisingumą Lietuvoje“ ir nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ posėdis.

Apvaliojo stalo posėdžiai kiekvieną savaitę trečiadieniais vyksta jau kelis mėnesius. Apvalusis stalas – tai nuolatinis konsultacinis susirinkimas, skatinantis bendradarbiavimą siekiant sutelkti alternatyvą dabartinei politinei sistemai, suderinti veiksmus artėjančiuose Seimo rinkimuose, o svarbiausia – apibrėžti tikslus bei uždavinius ir atsakomybės prisiėmimo sąlygas. Apvaliojo stalo posėdžiuose dalyvauja: Arvydas Akstinavičius, Bronislovas Genzelis, Ligitas Kernagis, Darius Kuolys, Rytas Kupčinskas, Alvydas Medalinskas, Gediminas Navaitis, Audrius Nakas, Romualdas Ozolas, Naglis Puteikis, Eugenijus Skrupskelis, Gintaras Songaila, Aurelija Stancikienė, Kazimieras Uoka, Šarūnas Valentinavičius.

„Nacionalinio sąrašo“ („Lietuvos sąrašo“ ir pan. apibūdinimai) sumanymas gimė š.m. vasario 6d., kai trys nesisteminės partijos – Lietuvos centro partija, Lietuvos socialdemokratų sąjunga ir Tautininkų sąjunga – paskelbė nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ telkimo idėją, vėliau parengė pagrindines programines gaires ir pakvietė visuomeninių judėjimų atstovus kartu formuoti bendrą sąrašą ir jo programines nuostatas. Jau kovo mėnesį šiai iniciatyvai pritarė vienuolika Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių, vėliau – dvidešimt Nepriklausomybės akto signatarų.

Vakar įvykusiame Apvaliojo stalo posėdyje buvo priimtos nuostatos dėl Seime svarstomo Visagino atominės elektrinės projekto. Apvaliojo stalo dalyviai remia visuotinio tautos referendumo, sprendžiant šį klausimą, idėją ir siūlo Seimui šiuo visai tautai itin svarbiu klausimu susilaikyti nuo sprendimų iš valdančiosios daugumos jėgos pozicijų, o korumpuotų veikėjų valdomų balsų „žvejojimą“ vadina nusikaltimu. Vienas didelio galingumo atominis reaktorius pririša Lietuvą prie Rusijos energetinės sistemos, todėl neatitinka energetinės nepriklausomybės interesų. Seime numatomas priimti įstatymų paketas, susijęs su atominės elektrinės statyba, kelia didelių abejonių dėl netinkamos valstybės kontrolės numatomam procesui ir dėl teisinio, ekonominio ir technologinio aiškumo stokos.

Apvaliojo stalo nuomone, strateginių energetinių tikslų įgyvendinimo tęstinumas įmanomas tik esant nacionaliniam sutarimui, todėl posėdyje buvo pritarta Seimo narių Gedimino Navaičio ir Gintaro Songailos pasiūlymui numatomų priimti įstatymų dėl atominės elektrinės įsigaliojimą susieti su tautos referendumu šiuo klausimu, ir jį bet kuriuo atveju nukelti kitos kadencijos Seimui. Jei šiems pasiūlymams būtų nepritarta, Apvaliojo stalo nuomone, būtų pažeista Lietuvos Respublikos Konstitucija ir didelė žala valstybei (kiekvienam jos piliečiui) dėl numatomos atominės energetikos plėtros vykdymo, netinkamo vykdymo ar jo atsisakymo po Seimo rinkimų būtų neišvengiama.

Visuomeninio judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ atstovai: Alvydas Medalinskas, Romualdas Ozolas,
Eugenijus Skrupskelis - Apvaliojo stalo sekretorius, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovas
Gintaras Songaila - Seimo parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ pirmininkas, „Apvaliojo stalo“ posėdžio primininkas