Vakaronė – varėniškių centristų tradicinė kalėdinė dovana vienišiems rajono žmonėms Spausdinti
Šeštadienis, 29 Gruodis 2007 14:41

Varėnos centristai turi gražią tradiciją – tarpušvenčiu – po šv. Kalėdų iki Naujųjų metų į smagią vakaronę sukviesti viso Varėnos krašto pagyvenusius vienišus žmones.
Praėjusių metų gruodžio 28-ąją į jau dvyliktąją vakaronę iš Varėnos miesto bei aštuonių seniūnijų gausiai suvažiavę senoliai vėl turėjo puikią progą pasižmonėti, susitikti, pasikalbėti, pasilinksminti, prisiminti jaunystę.
Kiekvienas atvykęs buvo sutiktas prie durų, simboline dovanėle ir nuoširdžiais linkėjimais pasveikintas su šventėmis, pakalbintas.
Šv. Kalėdų proga pagyvenusius žmones sveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas sakė, jog į vakaronę sukviesti vienišus žmones turi galimybę į metus vieną kartą, tačiau jais rūpinasi ir dėmesio skiria ištisus metus. Šiltų žodžių senoliams negailėjo ir kiti centristai.
Varėnos krašto senolius dainomis linksmino Varėnos muzikos mokyklos mokytojų vokalinis ir instrumentinis ansambliai, Senosios Varėnos A.Ryliškio vidurinės mokyklos folkloro ansamblis „Serbenta“, Perlojos laisvalaikio ir pramogų centro kapela, „Bočių“ ansamblis. Vėliau ir patys vakaronės dalyviai lipo į sceną ir dainavo, pasakojo, juokavo.
Ir šventės organizatorius, ir dalyvius sužavėjo pirmą kartą šioje vakaronėje dalyvavusios baltai pasidabinusios Lynežerio folkloro ansamblio moterys, o jų atliekamos graudžios ir linksmos senovinės dzūkų melodijos virpino jautriausias sielos stygas.
Vėliau visi buvo pakviesti prie šventinio stalo, kur sumuštiniais, saldumynais, vynu ir kava vaišino centristės.
Kad senyvo amžiaus žmonės dar nepamiršo linksmintis – padainuoti ir pašokti, buvo galima įsitikinti iki vėlaus vakaro trukusioje smagioje vakaronėje.